Studnie fundamentowe

Wykonujemy studnie na potrzeby domów jednorodzinnych,firm, nawodnień ogrodów, rolnictwa itp.  Materiały dobieramy indywidualnie według głębokości, zapotrzebowania na wodę oraz warunków technicznych eksploatacji ujęcia.

Studnie fundamentowe - cechy i zastosowanie

Co do zasady studnie fundamentowe stosuje się przy podobnych warunkach wodno - gruntowych co mikropale gruntowe. Studnie fundamentowe mają kształt cylindrycznej rury, która zakończona jest tak zwanym nożem. Rura studni ma dużą średnicę. Tego typu fundament jest łatwiejszy wykonawczo i nie wymaga tak wyspecjalizowanego sprzętu jak w przypadku pali różnego typu.

Wielkość przekroju studni pozwala na pracę ludzi w jej wnętrzu. Studnie są wykorzystywane zarówno w gruntach nienawodnionych jak i nawodnionych.

Zasadniczo studnie fundamentowe wykonuje się tam gdzie pale cfa lub standardowe pale wiercone nie zdadzą rezultatu. Jeżeli grunt nośny leży głęboko, a ciężar budowli ma być znaczny, wydajniejszą i ekonomiczniejszą metodą są właśnie studnie. Palowanie gruntu w takim przypadku byłoby mało wydajne ze względu na potrzebę zastosowania dużej ilości elementów.

Studnie fundamentowe są wykonywane poprzez osadzenie noża studni na dnie wykopu, po czym obciąża elementami płaszcza studni. Studnie fundamentowe wykonuje się z betonu lub żelbetu, zazwyczaj z gotowych kręgów.

Grunt nośny powinien znajdować się około 10 metrów pod ziemią, wtedy studnia idealnie będzie spełniała swoją rolę. Chociaż spotyka się studnie fundamentowe na głębokości zaledwie 8, lub bardzo głębokie nawet na 15 metrów. Projektant dobiera odpowiednią ilość elementów, ich rozmieszczenie oraz głębokość studni . Po wydobyciu urobku ze studni, wypełnia się jej wnętrze betonem. Zbrojenia w takim wypadku często nie są konieczne. Jednak częstokroć stosuje się zbrojenie fundamentowe w postaci prętów i spirali.


KONTAKT

 

 

Woda jest największym darem jakim natura obdarzyła człowieka na ziemi.  Ludzie od wieków robili wszystko, aby ją pozyskać.  Pragnąc zaspokoić pragnienie z wielkim trudem sięgali w głąb ziemi.

Obecnie pomimo dużych inwestycji samorządowych w  rozwój sieci wodnokanalizacyjnej, nadal w wielu miejscach w najbliższym czasie nie ma szans na wodociąg.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku nasza firma zajmuje się pozyskiwaniem wody. Oferujemy studnie głębinowe lUBLIN oraz OKOLICE

W dzisiejszych czasach dzięki postępowi technologicznemu prawie każdy posiadacz działki może posiadać własną studnię. Odwierty studni głębinowych wskazane są tam gdzie nieopłacalne lub niemożliwe jest podłączenie sieci wodociągowej. Nasza oferta jest akceptowana do 100km poza Lublinem. Własna studnia to niezależność oraz oszczędność. To również szansa na własny dom w wymarzonym miejscu.