Studnie GŁębinowe

Wykonujemy studnie na potrzeby domów jednorodzinnych,firm, nawodnień ogrodów, rolnictwa itp.  Materiały dobieramy indywidualnie według głębokości, zapotrzebowania na wodę oraz warunków technicznych eksploatacji ujęcia.

Studnia głębinowa jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie mamy dostępu do sieci wodociągowej, a potrzebujemy studni o dużej wydajności. Wierci się ją w gruncie, wprowadzając rury osłonowe. Następnie w rurach umieszcza się filtr, który ma być zagłębiony w warstwie wodonośnej. Budowa studni głębinowej i korzystanie z wody nie wymaga pozwolenia, chyba że planowany pobór wody przekracza 5 m3 na dobę.

Pozyskiwanie wody ze studni głębinowej może być rozwiązane na dwa sposoby: z pompą samozasysającą lub pompą głębinową. To pierwsze rozwiązanie można stosować, jeśli zwierciadło wody podczas pompowania nie opada poniżej 7 m niż poziom, na którym znajduje się pompa. Pompa głębinowa umieszczana jest poniżej lustra wody i umożliwia wydobywanie wody nawet z kilkudziesięciu metrów. Dobierając pompę do swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę wydajność urządzenia i wysokość podnoszenia wody - obie informacje powinny znajdować się na tabliczce znamionowej pompy.
 

KONTAKT

 

 

Woda jest największym darem jakim natura obdarzyła człowieka na ziemi.  Ludzie od wieków robili wszystko, aby ją pozyskać.  Pragnąc zaspokoić pragnienie z wielkim trudem sięgali w głąb ziemi.

Obecnie pomimo dużych inwestycji samorządowych w  rozwój sieci wodnokanalizacyjnej, nadal w wielu miejscach w najbliższym czasie nie ma szans na wodociąg.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku nasza firma zajmuje się pozyskiwaniem wody. Oferujemy studnie głębinowe lUBLIN oraz OKOLICE

W dzisiejszych czasach dzięki postępowi technologicznemu prawie każdy posiadacz działki może posiadać własną studnię. Odwierty studni głębinowych wskazane są tam gdzie nieopłacalne lub niemożliwe jest podłączenie sieci wodociągowej. Nasza oferta jest akceptowana do 100km poza Lublinem. Własna studnia to niezależność oraz oszczędność. To również szansa na własny dom w wymarzonym miejscu.