Studnie GŁębinowe

Budujemy studnie dla potrzeb domów jednorodzinnych, firm, nawodnień ogrodów, rolnictwa itp.  Materiały dopasowujemy indywidualnie w zależności od głębokości, zapotrzebowania na wodę oraz warunków technicznych eksploatacji ujęcia.

Studnia głębinowa to właściwe rozwiązanie, jeśli nie mamy możliwości korzystania z sieci wodociągowej, a chcemy mieć studnię o wysokiej wydajności. Nawierca się ją w gruncie, umieszczając rury osłonowe. W kolejnym etapie w rurach montuje się filtr, który będzie zagłębiony w warstwie wodonośnej. Budowa studni głębinowej i korzystanie z wody nie wymaga pozwolenia, chyba że oczekiwany pobór będzie większy niż 5 m3 na dobę.

Czerpanie wody ze studni głębinowej może być umożliwione na dwa sposoby: z pompą samozasysającą lub pompą głębinową. To pierwsze rozwiązanie można używac, jeśli poziom wody podczas pompowania nie opada poniżej 7 m niż poziom, na którym znajduje się pompa. Pompa głębinowa umieszczana jest poniżej lustra wody i daje możliwość wydobywania wody nawet z kilkudziesięciu metrów. Dopasowując pompę do swoich potrzeb, trzeba wziąć pod uwagę wydajność urządzenia i wysokość podnoszenia wody - oba parametry powinny znajdować się na tabliczce znamionowej pompy.
 

KONTAKT

 

Woda to ogromny dar, którym natura obdarzyła człowieka na ziemi.  Ludzie od zawsze robili wszystko, aby ją uzyskać.  Chcąc zaspokoić pragnienie z wielkim trudem sięgali w głąb ziemi.

Aktualnie pomimo wielkich inwestycji samorządowych w  rozrost sieci wodnokanalizacyjnej, mimo wszystko w wielu miejscach nie ma szans na instalację wodociągu.

W odpowiedzi na potrzeby rynkowe i klientów nasza firma zajmuje się pozyskiwaniem wody. Oferujemy studnie głębinowe lUBLIN oraz OKOLICE

Obecnie za sprawą postępu technologicznego prawie każdy kto posiada działkę może mieć swoją studnię. Odwierty studni głębinowych zalecane są tam gdzie zbyt kosztowne lub niemożliwe jest podłączenie sieci wodociągowej. Nasza oferta jest prowadzona do 100km poza Lublinem. Własna studnia daje Ci niezależność oraz oszczędność.